Mokinių priėmimas

Tėvelių (globėjų, rūpintojų) dėmesiui,

     Nuo kovo 1 d., prasideda elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas 2023-2024 mokslo metams. Pateikti prašymą yra paprasta ir patogu – tereikia užsiregistruoti https://svietimas.vilnius.lt/ jungiantis per elektroninę bankininkystę ar kitą el. atpažinimo priemonę.

Prašymai teikiami, jei vaikas:

     - pradeda lankyti mokyklą;
- keičia ugdymo programą (pereinant iš 4 klasės į 5 klasę, iš 8 klasės į I gimn. klasę ir iš II gimn. klasės į III gimn. klasę);
- pereina mokytis į kitą mokyklą;
- naujai atvykę mokiniai

Priėmimas Vilniaus mieste vykdomas teritoriniu principu, t. y. remiantis gyventojų deklaruota gyvenamąja vieta. Faktinė gyvenamoji vieta jokios įtakos priėmimui neturi (jokios nuomos sutartys negalioja). Esant laisvų vietų į Savivaldybės mokyklas gali būti priimami asmenys, gyvenantys kitose Savivaldybės mokyklų aptarnavimo teritorijose.

Likus laisvų vietų į Savivaldybės mokyklas, kai visi vaikai, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra Savivaldybės teritorijoje, yra priskirti į ugdymo įstaigas, gali būti priimami asmenys, kurių gyvenamoji vieta nėra deklaruota Savivaldybėje. Šie vaikai priimami pagal grafiką, kuris tvirtinamas Savivaldybės administracijos Bendrojo ugdymo skyriaus vedėjo įsakymu.

Koreguoti prašymą nuo birželio 10 d. gali tik gyventojai, kurie negavo nei vieno kvietimo ar nepasirašė sutarties per 30 dienų, kai pasirašymo terminas jau yra suėjęs.

Prašymai mokytis nagrinėjami mokyklose gavus visus pirmumo kriterijus patvirtinančius dokumentus, kurie pateikiami TIK per e. sistemą prašymo pildymo metu, bet ne vėliau kaip paskutinę prašymams pateikti skirtą dieną.

Dokumentai pateikti ne per e. sistemą yra negaliojantys ir negali būti užskaitomi.

PRAŠYMO PATEIKIMAS UŽSIENIEČIUI

Prašymų teikimas užsienio šalių piliečiams:

– Bendrojo ugdymo specialistai padeda pateikti prašymą, tik tais atvejais kai prašymo tiekėjas ar/ir vaikas neturi asmens kodo. Visais kitais atvejais prašymai nebus tenkinami ir bus grąžinami gyventojams.

– Prie užpildytos formos reikalingos dokumentų kopijos (leidimo gyventi, pabėgėlio statuso patvirtinantys dokumentai ar pan., pasų (pagrindinis ir vizos puslapis) ir gimimo liudijimų kopijos;

– Atnaujintą prašymo formą galima rasti tinklalapyje www.svietimas.vilnius.lt skiltyje „Aktuali informacija“ arba D.U.K.

– Prašymo formą siųsti Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pildant prašymą, kiekvienam suteikta   galimybė nurodyti   3   ugdymo   įstaigas.   Svarbu atkreipti dėmesį, kad viena iš trijų pasirinktų mokyklų būtinai turi būti priklausanti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Nenurodžius mokyklos, priklausančios pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, e sistema neleis pateikti prašymo. E sistemoje užpildyti prašymai automatiškai perduodami nagrinėti visoms prašyme nurodytoms mokykloms, kurios toliau organizuoja priėmimą.

Jei mokykla gaus daugiau prašymų, nei gali priimti mokinių, vadovausis Apraše nustatytais pirmumo ir priėmimo be eilės kriterijais. Pavyzdžiui, pirmumo kriterijai taikomi: našlaičiams, vaikams, daugiavaikių šeimų vaikams, dvynukams ir kt., taip pat vaikams, kurių vieno iš tėvų ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta toje teritorijoje yra nuo dvejų iki šešerių metų.

Aktuali informacija dėl priėmimo e. sistemoje prieinama viešai visiems vilniečiams interneto svetainės www.svietimas.vilnius.lt skiltyje Bendrasis ugdymas.

     Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą toje pačioje mokykloje, prašymą teikia per e. sistemą https://svietimas.vilnius.lt/, (jiems užtikrinamas priėmimas be eilės, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos).

     Komisija, patvirtinta 2023-02-24 gimnazijos direktorės įsakymu Nr. V-34 ,,Dėl mokinių priėmimo į Vilniaus „Žaros“ gimnaziją“:

  • pirmininkas –Teresa Širipo - direktoriaus pavaduotoja ugdymui, atsakinga už gimnazijos klasių komplektaciją, klasių vadovų skyrimą, tvarkos aprašo parengimą bei jo viešinimą.
  • sekretorė – Eglė Rimkuvienė – raštinės vadovė, atsakinga už pagalbą padėti gyventojams užpildyti prašymą, prašymų administravimą.
  • nariai: direktoriaus pavaduotoja pradiniam ugdymui Svetlana Šemis, atsakinga už prašymų nagrinėjimą, gimnazijos klasių komplektaciją, klasių vadovų skyrimą.
  • psichologė Olga Vincha, , atsakinga už prašymų nagrinėjimą;
  • pedagogė Ana Rudel -Šturmina, atsakinga už prašymų nagrinėjimą;
  • pedagogė Olga Burmistrova, atsakinga už prašymų nagrinėjimą;

Priėmimo į gimnaziją komisijų posėdžiai vyks:

  • I –asis 2023 m. birželio 6 d.
  • II-asis 2023 m. birželio 13 d.
  • III –iasis 2023 m. birželio 20 d.
  • IV-asis 2023 m. rugpjūčio 23 d.

Pamokų laikas

Pamokų laikas
Tūkstantmečio mokyklos

Parama 1.2%

Facebook

BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ MODERNIZAVIMAS

Vilniaus ,,Žaros" gimnazija

Vilniaus Žaros gimnazija 
Įmonės kodas 190007910

Adresas: Karklėnų g. 13, Vilnius, LT-11223
Tel. (8-5) 2674714 (direktorius, raštinė)
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.