Gimnazijos vizija ir misija

Gimnazijos vizija:

Vilniaus „Žaros“ gimnazija – šiuolaikiška, atvira kaitai ir nuolat besimokanti švietimo institucija (ilgoji gimnazija), kurdama šiuolaikinę kūrybišką mokymosi aplinką, siekdama ugdymo tęstinumo ir dermės, suteikia mokiniams galimybę atskleisti individualius gebėjimus bei realizuoti specialiuosius poreikius, ugdyti pilietiškumą, gebėjimą integruotis į šiuolaikinę visuomenę.

Gimnazijos misija:

• ugdyti gimnazijos mokinius, vykdant pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo ir neformaliojo švietimo programas;
  • sudaryti geras sąlygas siekti aukštos ugdymo(si) kokybės, įgyti kompetencijų, būtinų tolimesniam mokymuisi, atsižvelgiant į kiekvieno mokinio įgimtas galimybes;
  • diegti humanistines ir dvasines vertybes, formuoti tautinį identitetą;
  • tiekti savarankiško, aktyvaus ir atsakingo gyvenimo pagrindus, ugdyti visaverčius demokratinės visuomenės narius.