Ugdymas karjerai

VILNIAUS „ŽAROS“ GIMNAZIJOS KARJEROS UGDYMO VEIKOLOS PROGRAMA 2022-2023 M.M. (pdf)

Atmintinė mokiniams, kurie planuoja mokymosi kelią (pdf)

Karjera – tai įvairių socialiai reikšmingų žmogaus vaidmenų seka, kylanti iš darbo, mokymosi, saviraiškos ir laisvalaikio veiklos bei apimanti asmens profesinį gyvenimą, darbo vietas, pareigas ir pasiekimus.

Profesinė karjera – tai racionalus asmens profesijos pasirinkimas ir sėkmingas darbo veiklos kelias toje profesijoje.

Atmintinė mokiniams, kurie planuoja mokymosi kelią

• Aptark su gimnazijos karjeros koordinatore arba klasės auklėtoju, priemones, kurios padės įsivertinti norus ir gebėjimus bei pasirinkti tau labiausiai tinkantį mokymosi/studijų/karjeros kelią.
  • Pradėk karjeros planavimą. Karjeros planas padės išsiaiškinti, kas tau svarbu ir įsivardyti dominančias sritis. Jis leis apibendrinti bei sujungti informaciją apie karjeros galimybes. (Paruošti karjeros planą jums padės karjeros koordinatorė).
  • Stiprink savo kompetencijas, pasitikrink save realioje veikloje.
  • Pasidomėk, kokiose profesinio mokymo įstaigose ar aukštosiose mokyklose ir kokias programas gali studijuoti.
  • Susipažink su priėmimo į profesinio mokymo įstaigas ir aukštąsias mokyklas grafikais ir tvarka, pasinaudok konkursinio balo skaičiuokle, pasidomėk anksčiau įstojusiųjų balų statistika.

Dėl konsultacijų ir kitais rūpimais klausimais kreiptis į 212 kab. (biblioteka).

Gimnazijos karjeros koordinatorė mokiniams padeda:

• Išsiaiškinti karjeros žingsnius;
  • Rasti informaciją, kur galima mokytis norimos specialybės;
  • Susipažinti su studijų mokymo programomis, kryptimis, priėmimo tvarkomis;
  • Atsirinkti naujausią informaciją apie priėmimo sąlygas į įvairias mokymo įstaigas;
  • Rasti reikalingą  informaciją profesinio informavimo leidiniuose, virtualioje erdvėje.

Karjeros koordinatorė Jelena Moskaliova  (212 kab.)

Naudinga informacija:

Ugdymo karjerai informacinė svetainė, skirta mokiniams, tėvams, mokytojams surasti su ugdymu karjerai susijusią informaciją:

1. Profesinio konsultavimo paslaugos mokiniams;

2. Konsultacijos mokinių tėvams;

3. Testai;

4. Profesijų filmai;

5. Karjeros vadovas (Mokinio knyga).

AIKOS – atvira inf​​ormavimo, konsultavimo ir orientavimo sistema, ku​rios pagrindinis tikslas – teikti informaciją apie​ mokymosi galimybes Lietuvoje.

AIKOS sukuria galimybes ieškoti mokymuisi ar studijoms bei asmeninei profesinei karjerai planuoti reikalingos informacijos apie profesijas, kvalifikacijas, studijų ir mokymo programas, švietimo ir mokslo institucijas ir priėmimo taisykles, mokymosi ir darbo vietų statistiką bei kt.

LAMA BPO tikslas – organizuoti ir vykdyti priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas procesą, įgyvendinant teisės aktų ir studijų ir mokymo programas vykdančių institucijų reikalavimus, suteikiant galimybę rinktis iš kelių aukštųjų mokyklų ar profesinio mokymo įstaigų programų, teikti konsultacijas ir pagalbą stojantiesiems.

Rengiantis  brandos egzaminams svarbu žinoti  apie egzaminus:

• Egzaminų tvarkaraštis;
  • Praėjusių egzaminų užduotys;
  • Trumpieji testai (minimalias egzamino reikalavimus atitinkančios užduotys);
  • Kaip pasiruošti egzaminams? (vaizdo patarimai mokiniams).

BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ MODERNIZAVIMAS

Patyčių dėžutė

Vilniaus Žaros gimnazija
Įmonės kodas 190007910

Tel. (8-5) 2674714 (direktorius, raštinė)
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.