Istorija

Vilniaus ,,Žaros“ gimnazija savo veiklą pradėjo 1980 metų rugsėjo 1 dieną kaip Vilniaus 51-oji vidurinė mokykla rusų mokomąja kalba. Didžioji dalis mokinių ir mokytojų atėjo mokytis ir dirbti iš tuometinės Vilniaus 25-osios vidurinės mokyklos, kita dalis – iš Vilniaus 24-osios ir 26-osios vidurinių mokyklų.

Pirmasis mokyklos direktorius buvo Zigmund Tomaševič. 1982 metais jį pakeitė tos pačios mokyklos fizikos mokytojas Josif Bušmovič. 1994 m. direktoriaus postą užėmė Dmitrij Popov. 2022 m. gimnazijai vadovauti paskirta buvusi šios mokyklos auklėtinė, mokytoja, direktoriaus pavaduotoja Konsuela Liaskovskaja. 1999 metais mokyklos bendruomenės prašymu 51-ajai vidurinei mokyklai suteiktas Vilniaus ,,Žaros“ vidurinės mokyklos vardas. Toks pavadinimas pasirinktas todėl, kad ji pirmoji iš visų miesto mokyklų pasitinka saulę, nes yra pačiame rytiniame Vilniaus taške. 2015 metų balandžio 4 d. mokyklai suteiktas gimnazijos statusas. Dabar ji vadinasi Vilniaus m. ,,Žaros“ gimnazija.

Iki šiol gimnazija vykdo pradinio, pagrindinio, vidurinio ir neformaliojo ugdymo programas rusų kalba ir yra vienintelė tokio pobūdžio mokykla Naujojoje Vilnioje. Joje mokosi įvairių tautybių mokinių: rusų, lenkų, baltarusių, ukrainiečių, žydų, azerbaidžaniečių ir kt. Gimnazija išsiskiria savo sukurtomis tradicijomis, rusų bendruomenės Lietuvoje dvasinių ir kultūrinių vertybių puoselėjimu bei besimokančių moksleivių integracijos į Lietuvos kultūrą ir gyvenimą programos įgyvendinimu. Dar vienas išskirtinis mokyklos bruožas yra tai, kad į gimnaziją nuolat grįžta dirbti buvę jos mokiniai, o tai labai vienija mokyklos bendruomenę.

zaros19.jpeg

zaros20.jpeg