Mokinių teisės ir pareigos

Mokinių teisės:

• Ugdytis savitarpio pagarba grįstoje, psichologiškai, dvasiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje, turėti higienos reikalavimus atitinkančią vietą veiklai.
  • Į pirminę sveikatos priežiūrą.
  • Nemokamai įgyti valstybinius standartus atitinkantį pradinį, pagrindinį, vidurinį išsilavinimą.
  • Į saviraiškos laisvę, nekenkiant kitiems.
  • Ugdytis rusų kalba, perimti rusų, lietuvių ir lenkų tautų kultūros pagrindus, papročius, tradicijas.
  • Naudotis visomis Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir kituose įstatymuose, JTO Vaiko teisių konvencijoje numatytomis teisėmis ir laisvėmis.
  • Gauti visą informaciją apie mokyklą, jos vykdomas švietimo programas, mokymo(si) formas.
  • Rinktis mokyklos siūlomus pasirenkamuosius dalykus, užsienio kalbą, mokymosi lygį, dalykų modulius, papildomo ugdymo programas, būrelius ir kt.
  • Nemokamai naudotis mokyklos biblioteka, vadovėliais ir kita literatūra, kabinetuose esančiu inventoriumi, informacinių technologijų įranga (tik mokymosi tikslams).
  • Esant būtinybei, gauti mokymą namuose pagal gydymo įstaigų rekomendacijas.
  • Dalyvauti Mokyklos savivaldoje.
  • Teikti siūlymus dėl ugdymo proceso ir popamokinės veiklos tobulinimo.
  • Gauti psichologinę, specialiąją pedagoginę, socialinę, logopedo ir informacinę pagalbą.
  • Į nešališką mokymosi pasiekimų vertinimą.
  • Gauti mokykloje nemokamą maitinimą įstatymų nustatyta tvarka.
  • Į minties, sąžinės, religijos ir žodžio laisvę.
  • Į visiems vienodas galimybes ir lygias sąlygas skleisti savo gebėjimus bei talentą.
  • Burtis į visuomenines organizacijas, dalyvauti visuomenės gyvenime, taikiuose susirinkimuose, kurių veikla neprieštarauja Lietuvos įstatymams ir skatina pilietinę brandą, lavina kūrybinius gebėjimus.
  • Puoselėti rusų kalbą, kultūrą, papročius bei tradicijas.

Mokinių pareigos:

• Būti mandagiems, draugiškiems, laikytis visuomenėje nusistovėjusių bendravimo ir elgesio normų.
  • Derinti savo veiksmus ir norus su kitais mokiniais ir mokyklos bei visuomenės interesais.
  • Prisiimti atsakomybę už netinkamą savo elgesį.
  • Gerbti savo tėvus, kitus šeimos narius, padėti ir globoti juos ligos ar kitos negalios atvejais, pagarbiai bendrauti su mokiniais ir pedagogais, kitais suaugusiais, padėti silpnesniam ir artimui.
  • Laikytis asmens higienos reikalavimų.
  • Laikytis mokymo(si) sutarties sąlygų, Vidaus darbo tvarkos, Mokinio elgesio taisyklių.
  • Mokytis formaliojo švietimo įstaigoje, įgyti pakankamai žinių ir patirties, kad teisingai gebėtų pasirinkti tolesnį mokymosi ar profesinės veiklos kelią, būti pasiruošusiems savarankiškam gyvenimui.
  • Stropiai mokytis, gerbti mokytojus ir kitus mokyklos bendruomenės bei visuomenės narius, laikytis visuomenėje pripažintų žmonių bendravimo normų.
  • Dalyvauti mokyklos organizuojamuose pasiekimų patikrinimuose, testavimuose, egzaminuose, sąžiningai atlikti skirtas užduotis.
  • Nuolat lankyti mokyklą, nepraleisti pamokų be pateisinamos priežasties.
  • Tausoti mokyklos turtą, jį tyčia sugadinus atlyginti mokyklai padarytą žalą.
  • Gerbti rusų, lietuvių ir kitas kalbas bei jų kultūras.